شرایط و الزامات تامین کنندگان

ضمن خیر مقدم برای پیوستن به خانواده بزرگ تامین کنندگان کالاهای حرفه ای در کالالیست، بمنظور حفظ جایگاه و اعتبار برند آن مجموعه محترم و شفافیت و سلامت فرایند بازاریابی، سفارش گیری و فروش آنلاین کالاها در بازار آنلاین کالالیست، لازم است تا شرایط و مقررات زیر بدقت مطالعه شده و ثبت نام تامین کننده به منزله قبول تمامی این موارد خواهد بود.

تعاریف

تامین کننده: شخصی حقیقی یا حقوقی است که بر اساس قوانین و مقررات کشور بعنوان تولید کننده و یا نمایندگی رسمی و انحصاری فروش و خدمات پس از فروش کالاهای مرتبط با حوزه کاری وبسایت کالالیست بشمار رفته و کلیه فعالیتهای او بصورت قانونی و از مجاری مجاز صورت می پذیرد.

مشتری یا کاربر: افرادی که در قالب شخص حقیقی پس از ثبت نام در وبسایت کالالیست، بر اساس نیاز خود اقدام به بررسی، انتخاب و خرید کالا از طریق وبسایت کالالیست می نمایند.

کالالیست: وبسایت ارائه دهنده پلتفرم بازار اینترنتی برای معرفی، سفارش گیری و فروش آنلاین کالاهای تامین کنندگان مجاز می باشد. این وبسایت با ارائه پنل و زیرساخت مناسب به تامین کننده، صرفا بستری برای توسعه ظرفیتهای عرضه کالاهای حرفه ای تامین کنندگان بصورت آنلاین  عرضه کرده است.

 

قوانین کلی

 

کلیه فعالیتهای کالالیست بر اساس قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته و طبیعتا تامین کنندگان و کاربران علاقمند به همکاری با این وبسایت نیز ملزم به فعالیت منطبق با این قوانین خواهند بود. تمامی شرایط و قوانین و رویه های کاری کالالیست در ارتباط با تامین کنندگان در این صفحه ذکر شده و چنانچه تغییری و یا اصلاحی صورت گیرد، در همین صفحه بروزرسانی خواهد شد. بدین ترتیب تامین کننده محترم توافق می کند که استفاده مستمر از خدمات کالالیست به منزله پذیرش هر گونه موارد بروزآوری شده در این صفحه خواهد بود.

 

الزامات

 

تامین کننده محترم اعلام داشته و تصدیق می کند که:

-کلیه فعالیتهای مرتبط با تولید، تامین، فروش و خدمات پس از فروش کالاهای خود را در چارچوب قوانین و مقررات عمومی کشور و با رعایت کلیه الزامات قانونی مربوط انجام می دهد

-کالاهای اصل و نو را بصورت بی واسطه در کالالیست عرضه می کند.

-تمام اطلاعات، ویژگیها، مجوزهای قانونی و اعتبار آنها و دیگر محتواهای ارائه شده در مورد هر یک از کالاها تماما صحیح و و اقع بینانه بوده و به هیچ وجه اطلاعاتی خلاف واقع و بزرگنمایی و اغراق آمیز ذکر نشده است.

-تمامی محتواهای ارائه شده در مورد کالاها توسط خود ایشان تهیه شده و از دیگر سایتها خصوصا سایتهای برندهای رقیب کپی نشده است.

-در تهیه و ارائه محتواهای مرتبط با کالاها، تمامی اصول اخلاق حرفه ای، قانونی و حقوق شهروندی را رعایت کرده و به هیچ وجه از ادبیات شبه انگیز برای تخریب رقیب، توهین به دیگران ( افراد حقیقی و حقوقی) استفاده نکرده و نخواهد کرد.

-تصویر ارائه شده برای کالا در وبسایت دقیقا متعلق به همان کالا یا گروه کالاهای همان شرکت بوده و از تصاویر مشابه مربوط به دیگر برندها (داخلی/ خارجی) استفاده ننموده است.

-با توجه به سیاست کالالیست در خصوص قیمت گذاری بر پایه رعایت  حقوق مصرف کنندگان و کاهش واسطه گریها،  هرچند قیمت گذاریها توسط تامین کننده و با هماهنگی کالالیست تعین می گردد. قیمتهای اعلامی از طریق کالالیست ( قیمت قطعی و یا قیمت استعلامی) کمتر و یا حداکثر برابر کمترین قیمت ارائه شده به نمایندگان و دیگر کانالهای توزیع خواهد بود. قیمت اعلامی به مشتری ناخالص بوده و شامل هزینه ارسال و تحویل کامل، سود تامین کننده، درصد کارگزاری فروش سهم کالالیست، و دیگر کسورات قانونی (از جمله مالیات بر ارزش افزوده) خواهد بود. لذا بجز آن هزینه دیگری از مشتری دریافت نخواهد شد.

-در صورت تغییر در مشخصات شرایط عرضه و قیمت محصول، بلافاصله اطلاعات مرتبط در سایت را به روز آوری خواهد نمود بگونه ایکه هیچ گونه تناقضی با شرایط ارائه شده در سایت و واقعیات عرضه محصول وجود نداشته باشد.

-مسئولیت کامل تولید، تست و بازرسی کیفیت، بسته بندی، بارگیری، ارسال و تحویل و در موارد لزوم ( نصب و راه اندازی) کالاها را بر عهده داشته و تصدیق می کند کالالیست هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت چراکه این وبسایت صرفا بستری مناسب برای توسعه بازار، سفارش گیری و فروش آنلاین تامین کنندگان مجاز فراهم نموده است و تنها بر اساس قرار داد توافق با تامین کننده از هر فروش کالا، درصد کارگزاری فروش دریافت خواهد نمود.

-کالاها به همان ترتیبی که در سایت معرفی می شوند (از لحاظ ویژگیها، سطح کیفی، بسته بندی و شیوه تحویل) در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.

-روز کاری به منزله روزهای شنبه تا پنجشنبه در هر هفته (بجز روزهای تعطیل رسمی ) بوده و کالاها مطابق زمان تحویل اعلامی درسایت تحویل مشتریان داده خواهد شد.

-متعهد به حفظ حریم شخصی و خصوص مشتریان بوده و پیشگیریهای لازم برای انتشار و هرگونه سوء استفاده از مشخصات و اطلاعات تماس مشتریان را انجام خواهد داد.

-اطلاعات و مدارک مورد نیاز جهت بررسی و ارزیابی تامین کننده را در اختیار کالالیست قرار خواهد داد.

-با توجه به آنکه نحوه همکاری تامین کننده و کالالیست بر اساس مدل کارگزاری فروش آنلاین ( حق العمل کاری) می باشد. بدین ترتیب کالالیست تنها بستری برای توسعه ظرفیتهای عرضه کالاهای حرفه ای تامین کنندگان بصورت آنلاین  عرضه کرده و حق کارگزاری فروشی در ازای ان دریافت می کند، لذا هیچ بخش از مسئولیت کامل تامین کننده  برای تولید، تامین، بازرسی، بسته بندی، بارگیری، ارسال، تحویل، نصب و راه اندازی کالاها متوجه کالالیست نبوده و تامین کننده ضمن پیشگری از بروز هر گونه مشکل در فرایند همکاری خود با این وبسایت، کالالیست را از هرگونه تبعات احتمالی حقوقی، قانونی و مالیاتی مرتبط مبرا می داند.

-تامین کننده محترم اعلام می دارد که در صورت دریافت سفارش از طریق وبسایت کالالیست ( چه بصورت قیمت قطعی و یا استعلامی)، به لحاظ قانونی و شرعی، به هیچ وجه توافق و معامله خارج از فرایند فروش کالالیست را انجام نخواهد داد.

 

تامین‌کننده ضمن تصدیق به اصالت و درستی تمامی موارد ابرازی خود در” شرایط و الزامات تامین کنندگان”، عملا تمامی مسئولیت قانونی ناشی از هرگونه اطلاعات  و اقدام نادرست و را پذیرفته و چنانچه در هر مرحله از همکاری با کالالیست، خلاف هر یک از موارد ذکر شده محرز گردد، کالالیست مجاز به تعلیق و یا فسخ یکطرفه همکاری با تامین کننده پیگری موضوع از مراجع قانونی خواهد بود.